Opublikowano

Podstawowe informacje na temat żelu Jagua

JAGUA jest jednym z najbardziej popularnych nazw lokalnych dla owocu z Drzewa Americana Genipa. Jest to jedna z nazw używanych przez miejscowych i ludności tubylczej, Panamy, Kolumbii i Peru. Sok z tych owoców zawiera bezpieczny i naturalny czarny barwnik.

Jagua, Genipa Americana L., jest wysokim, szybko rosnącym drzewem osiągającym rozmiary  między 30 a 65 metrów, jest to drzewo liściaste z bogatą roślinność. Rzeczywisty owoc Jagua jest duży i ma okrągły lub owalny kształt. Zawiera żółtawe lub brązowe nasiona wewnątrz pokryte śluzowatą membraną. Masa wokół nasion wytwarza Genipine, która jest składnikiem odpowiedzialnym za czarny kolor przy utlenianiu.

Jagua to całkowicie bezpieczny i naturalny barwnik do stosowania u dzieci i dorosłych.

Owoce Jagua były wykorzystywane przez tubylców Ameryki Środkowej i Południowej od setek lat. Sok owocu jest stosowany do barwienia tymczasowego skóry podczas uroczystości i ceremonii. Jagua jest używany jako środek odstraszający owady, jako ochrona przed słońcem,  antybiotyk, ma również właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Jest również cenionym źródeł niektórych artykułów spożywczych (napoje, desery, napoje alkoholowe itp.), stosowany jest również w leczeniu farmakologicznym (np. ból gardła, przeziębienia, zapalenie oskrzeli i astma).

Jagua jest cennym owocem, który używany jest do dnia dzisiejszego.

Tatuaż jagua ma kolor czarny lub granatowy, kolor uzależniony jest od wielu czynników, takich jak: rodzaj skóry, stan skóry, styl życia.

Tatuaż Jagua działa w bardzo podobny sposób jak z henny, jest to barwienie naskórka (górna warstwa skóry). Tatuaż Jagua staje się ciemniejszy w ciągu najbliższych dwóch dni, utrzymuje się od 10 – 15 dni, a potem tak jak henna, stopniowo zanika w miarę jak organizm regeneruje naskórek.